דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

 כל מה שצריך לדעת על אבחון TOVA

אם שמעתם על המושג אבחון TOVA ורוצים לדעת מה זה אומר או שאתם זקוקים לבצע אבחון שכזה, הגעתם למקום הנכון והטוב ביותר עבורכם. למעשה, השם המלא של אבחון זה הינו Test of Variables of Attention והוא למעשה סוג של אבחון לקויות למידה הכולל אבחון של הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות. אבחון זה מבוצע על גבי מחשב וכולל מגוון רחב של פרטים אשר מאפשרים לקבל את תוצאות המבחן בצורה מדויקת ונכונה ומאפשרים למאבחנים לדעת את מצבו של הנבחן בצורה ברורה ומהירה.
כיצד מבוצע אבחון הTOVA ?
אבחון TOVA מבוצע, כאמור, על גבי מחשב, בניגוד אל אבחון לקויות למידה המסורתי. האבחון הינו למעשה מבחן ממוחשב אשר מסייע לבצע הערכה נוירולוגית של המאפיינים העיקריים לבעיות של קשב וריכוז ובעיות של היפראקטיביות. עבור הנבחן, מדובר במשחק מחשב פשוט אשר בו הוא צריך לבצע משימות שונות, עבור המאבחן, המשימות הללו בודקות את התגובות של הנבחן לגירויים חזותיים שונים וכך מאפשרות לו לאבחן את הילד בצורה הטובה ביותר.
אמינות של אבחון הTOVA
במרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה אבחון TOVA הינו אחד האבחונים המוכרים ביותר בתחום של אבחון לקויות למידה וכיום הוא נחשב לאבחון אמין אשר מאפשר לדעת האם הילד סובל מבעיות של קשב וריכוז או היפראקטיביות וכמובן, באיזו רמה. יחד עם זאת, אבחון זה לא מבוצע כאבחון בפני עצמו ולא מסתמכים רק על התוצאות שלו כדי לתת הערכה אלא לרוב הוא מבוצע כחלק ממספר אבחונים שונים אשר כולם יחד יכולים לתת את ההערכה המדויקת על מצבו של הנבדק ועל הבעיות אשר מהן הוא סובל, אם בכלל. אם אתם צריכים לבצע אבחון זה, פנו אלינו ותוכלו ליהנות מאבחון מקצועי ומהנה עבור הנבדק.


©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI