דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

אבחון לקויות למידה – סיוע להגשמת הפוטנציאל

עולם לקויות הלמידה הינו רחב במיוחד מבחינת סימפטומים, גורמים וההשפעה על כל ילד או אדם מבוגר הסובל מלקות כזו או אחרת. באופן טבעי, על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת באופן אופטימאלי הנדרשת להתאמת הטיפול המתאים ביותר, יש צורך בביצוע אבחון לקויות למידה מקיף. עם ניתוח התוצאות של האבחון, ניתן להבין באילו לקויות למידה בדיוק מדובר, הגורמים ללקויות ושאר פרמטרים חשובים – כך ניתן לבנות תכנית טיפול פרטנית ולספק לכל הגורמים הרלבנטיים תשובה לגבי אופן ההתמודדות הרלבנטי.

אבחון ליקויי למידה נעשה לרוב על ילדים בגלאי בית ספר, לאחר שבשלב כזה או אחר מתגלים קשיים בלימודים. אך בהחלט ישנם מקרים של אבחונים במבוגרים יחסית, מבוגרים אשר חוו קשיים כל חייהם ולא אובחנו כראוי. אבחון איכותי ומקצועי מספק תשובות ברורות, האבחון הוא הצעד הראשון בגיבוש אסטרטגיה שמהותה סיוע להגשמת הפוטנציאל, למרות ובזכות לקות הלמידה.

האבחון בפועל

אבחון לקויות למידה יכול להתבצע בכמה שיטות ולכלול היבטים שונים בהתאם לסימפטומים, קשיים פרטניים וכיוצא באלו. באופן כלל מדובר לע אבחונים דידקטיים הכוללים בחינת יכולות בסיסיות כמו קריאה, כתיבה וחשבון, נושאי קשב וריכוז, בוחנים האם הקושי נובע מבעיות נוירולוגיות או התפתחותיות, יכולות קוגניטיביות, אבחון ליקויי למידה כולל בחינת שיטות הלימוד ששימשו עבור הילד, היבטים פסיכולוגיים ועוד. האבחון נועד לבדוק את דרכי החשיבה של הילד, אסטרטגיות למידה שהוא מיישם, תפקוד במצבים שונים וכן הלאה.

שלב משמעותי של כל אבחון ליקויי למידה כולל שיחה עם ההורים ולעיתים גורמי חינוך מקצועיים, קבלת רקע על הילד, כיצד פעלו מול ולצד הילד ועוד – כך ששיתוף פעולה הוא הכרחי להצלחה! בסיום תהליך של אבחון לקויות למידה מתקבל דו"ח פרטני ומקיף, שבעזרתו ניתן להתאים תכנית טיפולים ופתרונות אופטימאליים שיסייעו לילד ללמוד, להגשים את עצמו ואפילו ליהנות מהלמידה.

אנו מספקים אבחוני לקויות למידה מקצועיים ומדויקים, עם ניסיון עשיר ומערך כלים המספק את הדרך האידיאלית להתמודדות עם המצב והצלחה בלימודים.
 ©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI