דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

 אבחון קשב וריכוז למבוגרים

נהוג לרוב לקשר בעיות קשב וריכוז לילדים, אך בעוד שאכן יש ילדים רבים הסובלים מבעיות והפרעות קשב וריכוז, התופעות לא פוסחות על מבוגרים ובהחלט יש גם מבוגרים רבים שמסתובבים כל חייהם עם קשיים כאלו ואחרים. היום ברור לחלוטין כי אפשר ורצוי לבצע אבחון קשב וריכוז גם למבוגרים המראים סימנים לבעיות אלו, כאשר במקרים רבים מאוד האבחון מאפשר – לראשונה מזה שנים רבות – להתמודד עם הבעיות ולתת להן פיתרון. התבטאות הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים אינם רק בהקשר ללימודים, זה מפריע בעבודה, בחיים האישיים ובמכלול תהליכים בחיים.

יש מבוגרים רבים, חלקם בעמדות מצליחות ורבות השפעה, עם בעיות קשב וריכוז והיתרון כיום הוא שאפשר לאבחן ולספק פתרונות יעילים ומותאמים אישית. מבוגרים שבתור ילדים סבלו רבות מעצם הבעיות ומהתיוג כבעייתיים מוצאים מזור לאחר אבחון קשב וריכוז ומגלים צדדים חדשים בהם ובחייהם.

מתחיל מוקדם, אך לא עובר עם השנים...

הפרעות קשב וריכוז מתחילות לרוב בגילאים הצעירים, אך הן לא עוברות עם השנים וללא טיפול ההתמודדות איתן עשויה רק להיות קשה יותר. אצל מבוגרים שיעורי הסובלים מטווח הבעיות של קשב וריכוז זהים בין גברים לנשים. בגלל הבעיות עצמן וגלל הצורך להתמודד איתן ללא אבחון לאורך שנים, המבוגרים הללו סובלים מקשיים רבים אחרים בחייהם, הם רגישים יותר לבעיות פסיכולוגיות אחרות וכן הלאה – כך שהאבחון הוא  חשוב וממש מאפשר לצאת לדרך חדשה בחיים.

מה קורה בפועל?

בעיות קשב וריכוז באות לידי ביטוי בדרכים שונות וכל אדם יכול לחוות אותן באופן שונה וברמה כזו או אחרת, למעשה כיום ידוע על מעל 10 סוגים של הפרעות ובעיות. הליך אבחון קשב וריכוז למבוגרים שונה מעט מזה של הילדים, הוא יכול לכלול פגישה עם פסיכולוג/פסיכיאטר, ביצוע משימות שונות לבחינת הקשב והריכוז, מבחנים ממוחשבים וכן הלאה. דרכי הטיפול מגוונות אף הן ואינן חייבות להיות תרופתיות.

אצלנו במכון מבצעים אבחון קשב וריכוז למבוגרים וילדים ומציעים שירות מקצועי, אמין ומותאם אישית לאותם מבוגרים המרגישים שיש בעיה ורוצים סופסוף לפתור אותה. האבחון מספק תשובות ובאמצעותו ניתן לדעת מהו סוג הבעיה ומהו הטיפול האופטימאלי.©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI