דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

 אבחון דידקטי – איתור מדויק של הקושי

מטרתו של אבחון דידקטי היא לאתר במדויק את מהות הקושי של הילד בלימודים, במה בדיוק מתבטאת לקות הלמידה ובשאיפה גם איתור הגורם לה. אבחונים דידקטיים נערכים כבר שנים רבות, כאשר כיום התחום מפותח מאוד מקצועית ומדעית, כך שניתן בהחלט להגיע לרמת דיוק טובה וכמו כן ליישם אבחונים אלו לצד אבחונים נוספים כמכלול המספק תמונת מצב מקיפה אודות הילד.

מהותו של אבחון דידקטי

אבחון דידקטי הוא במהותו אבחון הבוחן את המיומנויות הלימודיות של הילד, בחינת תהליכי למידה, פיתרון בעיות, גישה ללימודים וכיוצא באלו. האבחון מאתר לקויות למידה בהקשר של תהליכי הלימוד עצמם. כאשר התייחסות לנושאים רגשיים, פסיכולוגיים והתנהגותיים נעשית במסגרת מורחבת יותר של אבחון פסיכו דידקטי למשל וכדומה. אבחונים דידקטיים מספקים תמונת מצב איכותית יעילה לגבי מיומנויות הלימוד של הילד, כך ניתן להתאים טיפול מתאים וגישות הוראה נכונות שיסייעו לילד להתמודד ולהצליח.

אבחון לאיתור לקויות למידה הוא כלי המאפשר לגורמי החינוך ולהורים לדעת מה מקור הקושי ומה מהותו, כך בהחלט ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בלימודים ובחיים האישיים של הילד. הוראה מתקנת, גישה לימודית נכונה וידע של כלל הגורמים אודות הבעיה ודרכי הטיפול בה יוצרים תהליך איכותי שבסיומו הילד חש שיפור במגוון היבטים בחייו. אבחונים אלו מוכרים על ידי משרד החינוך וגורמי חינוך בכל המסגרות, כך שהמערכת מקבלת את תוצאות האבחון, ניתן לקבל הקלות ושינויי גישה של אנשי החינוך בהתאם למצב הספציפי של הילד.

מסייעים לכם לסייע לילד!

אנו מציעים במכון ביצוע מקצועי ופרטני של אבחונים דידקטיים עבור ילדים במסגרות חינוכיות שונות וגילאים שונים. כאשר אנו מבצעים אבחון דידקטי או את האבחונים הנוספים שלנו לאיתור לקויות למידה וקשיים אחרים, האמונה היא כי כל ילד יכול להצליח ולהגיע להישגים מרשימים – בעזרת איתור מדויק ונכון של הקושי והתאמת תכנית יעילה במיוחד עבורו.©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI