דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

אבחון לקויות למידה – חשיבות האבחון המוקדם

לקויות למידה מתקשרות לרוב לבעיות בהקשר של מיומנויות למידה בסיסיות בתחומים של קריאה, כתיבה ו/או חשבון, כאשר כיום אבחון לקויות למידה כולל גם התייחסות לנושאים קשורים כמו הפרעות קשב וריכוז, בעיות קוגניטיביות אחרות, קשיים פסיכולוגיים וכן הלאה. ביצוע מוקדם ונכון של אבחון ליקויי למידה הינו קריטי על מנת להתמודד בצורה אופטימאלית עם הבעיות הקימות ולאפשר לילד הצלחה, ביטחון עצמי ושגשוג בחיים ובלימודים.

כאשר לקות למידה כזו או אחרת אינה מאותרת מוקדם במסגרת אבחון לקויות למידה, אינה מאובחנת כראוי ו/או שאינה מטופלת בהתאם למצב ולדרך הטיפול האפקטיבית ביותר – הדבר יכול לגרור שורה של בעיות נוספות. קשיים נוספים אלו עשויים להיות רגשיים, נפשיים, התנהגותיים, הילד עשוי להראות סימני עצבות ומצוקה, תסכול הולך וגובר, אכזבה מעצמו ושל הסביבה ממנו ועוד מכלול של בעיות שללא ספק פוגעות באיכות חייו של הילד ובסיכויי הצלחתו בנושאים בהם הוא מתעניין ואשר בהם יש לו יתרונות. אבחון ליקויי למידה יכול לאתר מגוון בעיות פרטניות, חשוב מאוד לפנות לאבחון ולייעוץ מקצועי כאשר עולה חשש כי רק כך תוכלו לסייע לילד בצורה המדויקת, המותאמת והנכונה ביותר.

בפועל, למרות הרצון הטוב של ההורים וגורמי חינוך, רק אבחון לקויות למידה מקצועי ומותאם אישית – העושה שימוש בכלי אבחון מדעיים מתקדמים – יכול לאתר את מהות הבעיה והקושי של הילד. לקות למידה קלאסית נובעת מרקע נוירולוגי כלשהו ומחייבת אבחון מדויק על מנת להתאים פיתרון מדויק. כאשר האבחון מעלה גורמים אחרים או נוספים לקושי בתהליכים לימודיים וחינוכיים ניתן להמשיך לבדוק ולדעת כיצד לטפל כראוי בילד.

אנו מתמחים בביצוע תהליכי אבחון ליקויי למידה מותאמים אישית ועל פי עקרונות מדעיים מוכחים, מאתרים את מהות הבעיה ואת קיומן של בעיות נוספות. כך ובעזרת אנשי מקצוע מובילים בתחום, ניתן להתאים טיפול אופטימאלי ולאפשר לילד להצליח!©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI