דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

 הכול על אבחון פסיכו דידקטי

אבחון פסיכודידקטי הינו אבחון אשר המטרה שלו היא אחת – למצוא את המקור לקשיים אשר מהם הסובל בתחום הלימודי. כמובן, אבחון פסיכו דידקטי מבוצע על ידי מומחה מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום אשר מבצע את האבחון בשלבים שונים ויודע כיצד לנתח כל שלב בצורה הטובה ביותר על מנת למצוא את המקור לבעיה ממנה סובל התלמיד בצורה הטובה ביותר ועל מנת לסייע לו להתגבר על הקשיים ולהתמודד עם בעיה בצורה הכי נכונה עבורו.
שלבים של אבחון הפסיכו דידקטי
אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון אשר כולל פרטים רבים אך באופן כללי ניתן לחלק אותו לשני שלבים עיקריים – השלב אחד באבחון הינו שלב דידקטי אשר הינו אבחון שמאתר לקויות למידה ומסווג אותם על פי רמות שונות והשלב הנוסף בתהליך אבחון פסיכודידקטי הוא שלב האבחון הפסיכולוגי אשר התפקיד שלו הוא להעריך את היכולות הקוגניטיביות של התלמיד וכן מצבים רגשיים ונפשיים שונים אשר יכולים להשפיע על ההתנהגות שלו ועל היכולות הלימודיות שלו.
מתי יש לבצע את האבחון הפסיכו דידקטי ?
לרוב ההפניה לביצוע אבחון פסיכו דידקטי מבוצעת בזמן בו מבחינים כי התלמיד נתקל בקשיים שונים ויש לברר את מקורם של הקשיים הללו כדי לסייע לו להתגבר עליהם ולהתמודד מהבעיה ממנה הוא סובל בצורה הטובה ביותר. לרוב, ניתן לראות הפניה אל אבחון פסיכודידקטי במידה ומעורבים גורמים רגשיים באופן בולט אשר עשויים לגרום לקשיים של התלמיד, במידה ולא ברורה רמת האינטליגנציה של התלמיד וכן ניתן לראות בתי ספר מיוחדים הדורשים ביצוע אבחון שכזה לפני קבלת התלמיד אל בית הספר. אם אתם נמצאים באחד מן המצבים ומחפשים מכון אבחון מקצועי וטוב, הגעתם למקום הנכון והטוב ביותר עבורכם, פנו אל המרכז לאבחון וטיפול ללקויות למידה.©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI