דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

 אבחון פסיכודידקטי – אבחון משולב לתמונה מלאה יותר

אבחון פסיכודידקטי הוא במהותו אבחון משולב הכולל הסתכלות מעמיקה יותר על הילד, על מנת לקבל תמונת מצב מלאה ומפורטת יותר לגבי הבעיות והקשיים מהם הוא סובל. הרעיון מאחורי ביצוע אבחון פסיכו דידקטי הינו כי באמצעות בדיקת מכלול תהליכים וקשיים באופן פרטני לגבי הילד, ניתן להגיע לתשובה המדויקת ביותר של מהות הבעיה וכך אל הפיתרון האופטימאלי. האבחון מספק דו"ח מפורט, אשר בעזרתו ניתן להתאים תכנית טיפול אישית ולסייע לילד להגיע להישגים למרות ולצד הקשיים.

מה משולב כאן?

אבחון פסיכודידקטי או אבחון משולב כפי שהוא נקרא לעיתים, נועד לאיתור לקויות למידה וקשיים פרטניים נוספים. האבחון נעשה על פי רוב על ילדים בתחילת דרכם במערכות החינוך (גיל בית ספר). השילוב שבאבחון הוא של אבחון דידקטי הבוחן את מיומנויות הלמידה של הילד, אינטליגנציה וכיוצא באלו וכמו כן ביצוע של אבחון פסיכולוגי מקיף שייעודו איתור קשיים רגשיים ונפשיים נוספים. המטרה היא כאמור לקבל תמונת מצב מלאה, באופן מדויק יותר אבחון משולב שכזה נועד לתת תשובה האם הקושי בלמידה מושפע גם או רק מקושי פסיכולוגי חיצוני או שמדובר רק/גם על לקות נוירולוגית למשל.

אבחון פסיכו דידקטי הוא תהליך מורכב ויחסית ארוך, הוא לוקח לרוב יום שלם של (6-8 שעות) לא רצופות. האבחון מבוצע לרוב על ידי לפחות שני אנשי מקצוע – מאבחנת דידקטית מוסמכת ולאחר מכן גורם פסיכולוגי בעל הכשרה לביצוע אבחונים אלו.

אבחון פסיכודידקטי שאנו מציעים במכון מספק בסופו של דבר ניתוח מעמיק ופרטני של הילד, תוכלו להבין האם הקושי בלימודים הוא בגלל בעיות אישיות בבית למשל או בגלל לקות מהותית במיומנויות הלמידה. לכן אבחון פסיכו דידקטי הינו אחד הכלים היעילים ביותר לסיוע לילדים המתקשים בלימודים, כך ניתן להתאים במהירות יחסית טיפול אידיאלי, לאפשר לילד להצליח, לחסוך לכל הצדדים עוגמת נפש ותסכול ובעיקר לשפר את איכות חייו של הילד. אנו מיישמים שיטות מתקדמות ומותאמות אישית, מעסיקים מאבחנים מנוסים ומוסמכים בלבד ומלווים אתכם לאורך כל הדרך.©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI