דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

אבחון קשב וריכוז – אבחון נכון לטיפול נכון

בעיות קשב וריכוז כוללות מגוון רחב של סימפטומים מדויקים וסוגי בעיות, בילדים ומבוגרים. כיום ידוע כי לבעיות אלו, המוגדרות פעמים רבות כ-ADHD או ADD, יש כמה וכמה התבטאויות – כאשר כל מקרה וסוג בעיה מצריך טיפול מדויק ושונה. למשל, יש כאלו אשר הריטלין ממש יציל אותם ויש כאלו שהתרופה כלל לא תועיל לבעיה ממנה הם סובלים. אבחון קשב וריכוז הוא השלב הראשוני והכרחי על מנת לקבל תשובה מדויקת לגבי המצב ומהות הבעיה – רק כך ניתן להתאים טיפול נכון בדרך להתמודדות מוצלחת עם הבעיה.

באופן כללי, בעיות קשב וריכוז מצריכות סימפטומים קבועים וברורים של קושי לשמור על ריכוז ועל רמת קשב נאותה – כאשר יש התבטאויות שונות לקשיים אלו. כמו כן במקרים רבים יופיעו סימפטומים של היפראקטיביות ו/או אימפולסיביות. ילדים ומבוגרים רבים חווים גם קשיים רגשיים והתנהגותיים נוספים כפועל יוצא של הפרעות קשב וריכוז או עקב גורמים אחרים. לכן אבחון פרטני, מקצועי ומדויק הינו קריטי – כמה שיותר מוקדם כמובן.

יישום שיטות אבחון נכונות ומותאמות אישית

בגלל שכל ילד או מבוגר המראים סימנים לבעיות ADHD הינו עולם ומלואו והתבטאות הבעיות בהחלט עשויה להיות שונה. לכן חשוב מאוד ליישם שיטות אבחון קשב וריכוז נכונות, מדויקות ביותר ומותאמות אישית. במקרה מסוים יתכן כי במסגרת אבחון פסיכו-דידקטי ואבחון פסיכולוגי ייעודי תאותר הבעיה ואופן הטיפול האידיאלי, כאשר במקרה שונה יתכן שיהיה צורך בביצוע של אבחון TOVA למשל אם התוצאות אינן חד משמעיות או אם רוצים לדעת לגבי יעילות הטיפול התרופתי.

אנו במכון מתמחים בנושא המורכב והרחב של בעיות קשב וריכוז ומציעים את טכניקות האבחון המתקדמות ביותר כיום. אנו מעסיקים אנשי מקצוע מובילים ומוסמכים ומאמינים כי רק באמצעות ביצוע מדויק ללא פשרות של אבחון קשב וריכוז ניתן להגיע לשורש הבעיה וכך להגיע לטיפול האופטימאלי.©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI