דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

 מהם אבחונים דידקטיים ?
המושג אבחון דידקטי הינו מושג שהפך לנפוץ מאוד ומוכר בעולם המודרני בו אנו חיים. אם נסתכל כמה עשורים אחורה נוכל לראות כי אבחונים דידקטיים וכל האבחונים הנוספים אותם ניתן למצוא כיום כלל לא היו קיימים ולכם תלמידים רבים אשר סבלו מקשיים שונים לא אובחנו ונזרקו אל השוליים מבלי שאף אחד ידע כי הם סובלים מבעיה אשר ניתן לטפל בה בצורה הטובה ביותר וכך להעניק להם חיים הרבה יותר טובים.
חשיבותו של האבחון הדידקטי
אבחון דידקטי הינו אבחון בעל חשיבות גדולה מאוד. אבחון זה הינו אבחון אשר יכול לזהות קשיים שונים ובעיות אשר מהם סובל הילד ולאפשר לו להתגבר על הבעיות ולפתור אותן על הצד הטוב ביותר. כל אחד מכיר את המשפט האומר כי הכרה בקיומה של הבעיה הינה חצי הדרך לפתרון שלה ומשפט זה נכון גם במקרה זה. ברגע שמבצעים את אותם אבחונים דידקטיים ניתן לדעת בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה מהו המצב של הילד וכך לסייע לו להתגבר על הבעיה ולפתור אותה בקלות רבה.
מתי יש לפנות לביצוע את האבחון הדידקטי ?
לרוב ההמלצה לפניה אל אבחון דידקטי מבוצעת על ידי הגננת של הילדים או המורה בבית הספר אשר מבחינים בקושי של התלמיד ומעוניינים לעזור לו על ידי מציאת הגורם לקשיים הללו. ישנם הורים רבים אשר מתייחסים להמלצה זו מבלי לתת לה את תשומת הלב המלאה ופעמים רבות אף מתעלמים ממנה. חשוב להבין כי המלצה זו מגיעה לאחר ניסיון רב של אותה גננת או מורה ולכן יש לשמוע להמלצה ולגשת למכון אבחונים דידקטיים על מנת לאתר את מקור הקושי של הילד ועל מנת לסייע לו להתפתח ולגדול בצורה הטובה ביותר ובצורה הנכונה ביותר. גשו עוד היום למרכז לאבחון יעוץ וטיפול ללקויות למידה.©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI